Kiválasztási eljárás

A Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Hivatala többlépcsős kiválasztási eljárást alkalmaz a munkaerő toborzása során, amelynek az általános menete a következő:

  1. Beérkezett önéletrajzok szűrése

Formai előszűrés: a beérkezett pályázati anyagok, önéletrajzok kiértékelése a megadott profilnak megfelelően. Amennyiben a jelölt iskolai végzettsége, szakképzettsége, gyakorlata, vezetői tapasztalata nem felel meg a jogszabályoknak, belső szabályzatoknak, a pályázati kiírás alkalmazási feltételeinek, erről a Humánpolitikai Főosztály munkatársa tájékoztatja a pályázót.

  1. Interjú

Azok a pályázók, akik az önéletrajzuk alapján kiválasztásra kerülnek, a második körben egy személyes beszélgetésen vesznek részt. A felvételi interjú lehet egy vagy több körös, amely az adott munkakörtől és a szervezés körülményeitől függ. A felvételi beszélgetés minden esetben egy HR-es és egy szakmai szempontú felmérésből áll.

A személyes interjú eredményéről a pályázóknak a Humánpolitikai Főosztály munkatársa ad visszajelzést.

  1. Egyéb opcionális kiválasztási módszerek

A kiválasztási folyamat harmadik lépcsőjében a pályázó elméleti és gyakorlati tesztelésére kerül sor, amelyet a Humánpolitikai Főosztály koordinál, a szakmai terület bevonásával. A felmérés módja a munkaköri elvárásokhoz kapcsolódik, lehet munkapróba teszt, személyiség vagy képesség teszt, AC, egyéb személy-kiválasztási eszköz.

A munkakör jellegére, a kiválasztás körülményeire tekintettel a felvétel a fenti, általános eljárástól eltérő módon is történhet.

A kiválasztás eredményéről a pályázóknak/jelölteknek a Humánpolitikai Főosztály munkatársa a kiválasztást lezárását követően ad visszajelzést.

  1. Illetmény/bér, juttatások

A foglalkoztatási jogviszonyra, így az illetmény megállapítására és az egyéb juttatásokra a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény (Kttv.) vonatkozó rendelkezései az irányadók.

A kormánytisztviselő havi bruttó illetményének összege iskolai végzettségének és a közszolgálati jogviszonyban eltöltött idejének függvényében a költségvetési törvényben rögzített illetményalap és a Kttv. I. számú mellékletében rögzített szorzószám szorzata, amely kiegészül a Kttv. 134. § (2) bekezdésében foglalt illetménykiegészítés és adott esetben a 137. § (2) bekezdése, valamint a 139-142. § szerinti illetménypótlékok összegével.

Munkavállalók esetében a munkabér megállapítása egyedi megállapodás alapján történik. A munkavállalók foglalkoztatására a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (Mt.) az irányadó. A munkavállalót megillető bérpótlékokat a Mt. 139.§ - 144. § tartalmazza.

A havi bruttó illetményen felül a kormánytisztviselő/munkavállaló cafetéria juttatásra jogosult, amelynek a tárgyévben igénybe vehető juttatások körét és az éves összegét (a központi költségvetésről szóló törvény vonatkozó része alapján) a Hivatal Cafetéria Szabályzata határozza meg.